Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Robimy najfajniejsze na świecie warsztaty dietetyczne dla dzieci!

Chcesz promować w placówce zdrowe nawyki żywieniowe? Zależy Ci na edukacji żywieniowej dzieci? Może właśnie nadszedł czas, aby przemienić maluchy w prawdziwych znawców zdrowego jedzenia?

My w tym pomożemy! Rozwijanie świadomości żywieniowej to nasza specjalność. Zarazimy dzieci pasją do gotowania i miłością do odkrywania nowych smaków. Sprawdź nasze warty dietetyczne dla dzieci!

Działamy w województwach: małopolskim,  śląskim oraz ONLINE.

Jaką wartość dają dzieciom nasze warsztaty dietetyczne?

Maluchy poznają świat przez zabawę. Dlatego nasze zajęcia są ciekawe i atrakcyjne dla dzieci. Proponujemy maluchom aktywności, które rozwijają umiejętności oceny sensorycznej jedzenia, uważnego spożywania potraw, entuzjazmem do odkrywania jedzenia. Zajęcia krok po kroku oswajają maluchy z różnymi produktami, które czasami są dla nich nieznane a przez to przerażające. Dzieci uczą się i ćwiczą podstawowe umiejętności przygotowywania potraw. Dzięki temu świetnie poradzą sobie w kuchni przy samodzielnym przygotowaniu rano śniadania przed pójściem do szkoły czy kolacji wieczorem. W czasie zajęć uczymy się również jakie produkty wybierać w sklepie i jak stać się świadomym konsumentem. Rozmowy o odżywianiu, wspólne gotowanie i jedzenie ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić je do poznawania nowych produktów i smaków.

W ramach warsztatów dzieci:

 • poznają zasady prawidłowego odżywiania
 • odkrywają różnorodne, pełne świeżości i smaku produkty
 • uczą się uważnego jedzenia, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów
 • ćwiczą umiejętności przygotowywania potraw
 • rozwijają swoje słownictwo kulinarne
 • uczą się czego należy jeść najwięcej, czego mniej, a jakich produktów unikać

Nasze warsztaty dietetyczne dla dzieci są inne…

My dorośli często przywiązujemy zbyt dużą uwagę do norm czy ilości składników odżywczych. Dzielimy żywność na zdrową i niezdrową, dobrą i niedobrą. I tego uczymy dzieci. My na warsztatach robimy inaczej. Mówimy o dobrych nawykach żywieniowych zamiast o składnikach odżywczych. Promujemy najważniejsze zasady odżywiania. Udowadniamy dzieciom, że zdrowe jedzenie może być smaczne, kolorowe i różnorodne.

Jak wyglądają warsztaty dietetyczne dla dzieci?

Warsztaty dietetyczne dla dzieci składają się z dwóch części: edukacyjnej i kulinarnej.

W części edukacyjnej dzieci poznają zasady prawidłowego odżywiania. Aby zajęcia były ciekawe, przeplatamy różne rodzaje aktywności, by utrzymać zaangażowanie dzieci i dać im możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach.

W części kulinarnej dzieci przygotowują dania i przekąski o dostosowanym do wieku stopniu trudności. Zadaniem uczestników warsztatów jest przygotowanie potraw zgodnie z instrukcją, z wykorzystaniem swojej kreatywności i pomysłów. Prowadzący pomaga w gotowaniu, podpowiada jak łączyć składniki i opowiada o produktach stosowanych w czasie warsztatów. Następnie odbywa się wspólna degustacja potraw i rozdanie uczestnikom pamiątkowych przypinek.

Przywiązujemy ogromną wagę do jakości produktów. Potrawy przygotowujemy w części z produktów ekologicznych, ze szczególnym naciskiem na produkty naturalne, sezonowe i lokalne.

 

warsztaty dietetyczne dla dzieci

 

Warsztaty dietetyczne dla dzieci dostosowujemy do wieku oraz umiejętności dzieci. 

Zajęcia trwają 60 lub 90 minut, w zależności od stopnia trudności przygotowywanych potraw przez dzieci. Dodatkowo potrzebujemy ok. 30 minut przed i po zajęciach na przygotowanie stanowiska pracy. Po zajęciach sprzątamy po sobie – staramy się zostawić czyste miejsce.

Zajęcia odbywają się w grupach 15-25 osobowych. Warsztaty dietetyczne dla dzieci możemy przeprowadzić w Państwa obiektach, w salach, jak też w terenie oraz podczas zorganizowanych wycieczek lub pikników. Odnajdziemy się w każdych warunkach i w każdej przestrzeni.

Na każde zajęcia organizujemy pełne wyposażenie niezbędne do ich przeprowadzenia (pomoce dydaktyczne, produkty spożywcze, przybory kuchenne, fartuszki dla dzieci).

Bilska jest nam filozofia zero waste. Dlatego staramy się ograniczać produkcję śmieci w czasie prowadzenia zajęć. Stosujemy naczynia i opakowania wielorazowego użytku lub jednorazowe papierowe.

Na co dzień działamy w Krakowie i okolicach, jednak chętnie wybierzemy się w podróż (dotyczy województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego).

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty na temat zdrowego żywienia z przedszkolakami: Piramida Zdrowego Żywienia | Przedszkole nr 175 w Krakowie.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

“Lekcja zdrowia” zorganizowana z inicjatywy Krajowego Oddziału Wsparcia Rolnictwa | Szkoła Podstawowa w Bibicach.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty dietetyczne dla dzieci “Zboża na talerzu” | Przedszkole w Świątnikach Górnych

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla młodzieży | Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni.

Tematy warsztatów dla dzieci

Propozycje dla przedszkolaków

Talerz przedszkolaka

 Odpowiadamy na dwa kluczowe pytania CO i JAK jemy. Tłumaczymy dzieciom, że ważne jest nie tylko jakie produkty wybieramy, ale też jakimi nawykami żywieniowymi kierujemy się na co dzień.

Dzieci przygotowują: koktajl owocowo-warzywny.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Zdrowe smakołyki

Dzieci poznają zamienniki cukru tradycyjnego oraz alternatywy sklepowych słodyczy. Rozmawiamy o tym dlaczego nadmiar cukru szkodzi i co możemy zrobić, aby jeść go mniej.

Dzieci przygotowują: kremy czekoladowe à la nutella w dwóch wersjach.

Moc warzyw i owoców

 Bliżej przyglądamy się i odkrywamy na nowo różne warzywa i owoce. Dzieci dowiadują się dlaczego ta grupa produktów jest ważna w naszej diecie i co zrobić żeby je poznać lepiej i polubić.

Dzieci przygotowują: wrapy pełne warzyw.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Zboża na talerzu

Odpowiadamy na pytanie dlaczego musimy jeść i co kryje się w jedzeniu. Będzie mowa o węglowodanach i energii. Dzieci poznają i oswajają różne zboża i produkty zbożowe.

Dzieci przygotowują: pełnoziarniste gofry z owocami.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Woda dla zdrowia

Dzieci poznają znaczenie wody dla organizmu. Dowiadują się dlaczego warto unikać słodkich napojów i wód smakowych. Zajęcia mają na celu zachęcić dzieci do picia wody.

Dzieci przygotowują: własne kompozycje wód smakowych.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Zioła i przyprawy w kuchni

Dzieci poznają świeże zioła i przyprawy oraz ich zastosowanie w kuchni. Dowiadują się skąd pochodzą przyprawy i po co je stosujemy. Rozmawiamy o naszym smaku i zmysłach.

Dzieci przygotowują: kolorowe pasty kanapkowe

Propozycje dla starszych dzieci

Warsztat dietetyczny dla dzieci ze szkoły podstawowej może trwać 60 lub 90 minut, w zależności od preferencji zamawiającego klienta. Pojedynczy warsztat składa się z części edukacyjnej (ok. 30 minut) oraz części kulinarnej (30 lub 60 minut). Poniżej znajdują się przykładowe tematy poszczególnych części do wyboru.

Część edukacyjna

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Lekcja zdrowia

Będzie mowa o dwóch podstawach zdrowego odżywiania czyli żywieniu oraz nawykach żywieniowych. Dzieci dowiedzą się jak prawidłowo bilansować swoje posiłki, jak zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe na lepsze oraz jak dokonywać właściwych wyborów żywieniowych,

.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Czy cukru i soli do woli?

Rozmawiamy o najpopularniejszych przyprawach naszych czasów. Powiemy, co powoduje ich nadmiar i jak możemy je zastąpić. Sprawdzimy ile cukru i soli znajduje się w produktach, które często kupujemy w sklepie. Dzieci dowiedzą się dlaczego powinniśmy jeść mniej cukru i soli, jak czytać etykiety produktów spożywczych oraz jak mądrze robić zakupy.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Co jedli nasi przodkowie?

Dzieci poznają dawną kuchnię staropolską. Sięgamy do tradycji i produktów sprzed wieków. Zastanawiamy się jak nasza kuchnia zmieniła się na przestrzeni czasu i co miało na to wpływ.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Co jedzą dzieci na świecie?

Prezentujemy kuchnie z odległych zakątków globu. Dzieci poznają różne przybory kuchenne, opakowania i żywność z innych krajów na całym świecie. Omawiamy podobieństwa i różnice miedzy naszą kuchnią a innymi.

Część kulinarna

Zamawiający klient może dostosować długość zajęć do swoich preferencji. Część kulinarna może trwać 30 lub 60 minut. W 30 minutowej części kulinarnej dzieci uczą się wykonywać proste potrawy np. koktajle, pasty kanapkowe. W 60 minutowej części kulinarnej dzieci gotują bardziej skomplikowane potrawy, wymagające dostępu do sprzętów kuchennych takich jak np. płyta grzewcza, piekarnik.

Propozycja 30-minutowej części kulinarnej

Uczestnicy przygotowują proste i szybkie przekąski, które z powodzeniem można zabrać ze sobą do szkoły lub zjeść w domu w ramach śniadania. Są to m.in.

 • zdrowe słodycze z suszonych owoców, orzechów i zbóż,
 • pasty kanapkowe jako alternatywę dla sklepowych produktów do kanapek,
 • koktajle jako szybki i pożywny sposób na zdrowe śniadanie,
 • wrapy pełne warzyw, które są świetną odmianą dla tradycyjnych kanapek.

Propozycja 60-minutowej części kulinarnej

Uczestnicy przygotowują dania, które wymagają od nich więcej pracy i zaangażowania. Dzięki temu świetnie poradzą sobie w kuchni przy samodzielnym przygotowaniu rano śniadania przed pójściem do szkoły czy kolacji wieczorem. Dzieci podzielone są na 4 grupy i każda z nich przygotowuje inne danie. Przykładowe zestawy dań:

 • wegetariański bigos, kaszotto z warzywami, burgery z burakiem, czekoladowe piszingery,
 • makaron z pesto, spring rolls, rożki ze szpinakiem i fetą, trufle z kaszy jaglanej

Same jesteśmy mamami…

Jesteśmy mamami dietetyczkami, które łączy pasja do zdrowego stylu życia. Zasady żywienia dzieci znamy nie tylko z teorii, ale także z własnego doświadczenia. Wiemy jak przekonać niejadki do jedzenia nielubianych produktów.

Co mówią o nas nasi klienci?

warsztaty dietetyczne dla dzieci

“Pełne zaangażowanie, posiadana wiedza i doświadczenie prowadzącej pozwoliły na profesjonalny i ciekawy przebieg szkolenia.”

Wiesława Nowosielska, Dyrektor Żłobka nr 19 w Krakowie

“Z pełną odpowiedzialnością polecam innym placówkom warsztaty w zakresie zdrowego odżywiania.”

Małgorzata Grędel, Dyrektor Przedszkola w Ołpinach

“Warsztaty rozbudziły kreatywność oraz ugruntowały pozytywne nawyki żywieniowe w naszej placówce.”

Agnieszka Pawłowska, nauczycielka w Przedszkolu nr 175 w Krakowie

“Warsztaty dietetyczne dla dzieci poprowadzone zostały z wielkim zaangażowaniem. Warsztaty odbywały się w przedszkolu, szkole podstawowej oraz w technikum.”

Agnieszka Mrózek, Koordynator projektu “Zdrowie zaklęte w działaniu”, II edycja BO Województwa Małopolskiego

Cena 

1 warsztat dietetyczny dla dzieci kosztuje 500 zł.

2 lub więcej warsztatów dla dzieci to koszt 400 zł / warsztat w jednej lokalizacji.

1 warsztat dietetyczny dla dzieci ONLINE kosztuje 150 zł.

Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę warsztatów dietetycznych to napisz do nas!

A może cykl warsztatów o prawidłowym żywieniu?

Najwięcej korzyści przynoszą dzieciom regularne działania. Placówka, obok rodziny, jest idealnym miejscem do szerzenia idei o prawidłowym stylu życia. Cykl warsztatów dietetycznych dla dzieci to wspaniała inwestycja w zdrowy start w przyszłość dziecka. Warsztaty dietetyczne dla dzieci odbywają się 1 raz w miesiącu. Tematy warsztatów możemy dostosować do programu zajęć przerabianego w danym miesiącu w placówce.

Warsztaty dietetyczne dla dzieci w obiektywie…

Film z zajęć kulinarnych dla dzieci w plenerze | Smakujemy lato w Pszczynie

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty dietetyczne dla dzieci | Dzień Rodzinny w firmie FCA w Tychach.

kreator zdrowia

Gotowanie z dziećmi w czasie warsztatów dietetycznych w plenerze | Smakujemy Lato na Czantorii.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci | Smakujemy Lato w Pszczynie 2017

warsztaty dietetyczne dla dzieci

“Lekcja zdrowia” zorganizowana z inicjatywy Krajowego Oddziału Wsparcia Rolnictwa | Szkoła Podstawowa w Kasinie Wielkiej

Warsztaty dietetyczne dla dzieci to nasza specjalność.

Zarezerwuj termin już dziś!

  ZOSTAŃ KREATOREM ZDROWIA. Wyślij niezobowiązujące zapytanie 
   

  Imię i nazwisko
  Adres email
  Temat
  ile to jest 7+6=?

  Treść wiadomości