Warsztaty dietetyczne dla dzieci

Robimy najfajniejsze na świecie warsztaty dietetyczne dla dzieci!

Chcesz promować w placówce zdrowe nawyki żywieniowe? Zależy Ci na edukacji żywieniowej dzieci? Może właśnie nadszedł czas, aby przemienić maluchy w prawdziwych znawców zdrowego jedzenia?

My w tym pomożemy! Rozwijanie świadomości żywieniowej to nasza specjalność. Zarazimy dzieci pasją do gotowania i miłością do odkrywania nowych smaków. Sprawdź nasze warty dietetyczne dla dzieci!

Działamy stacjonarnie tylko w KRAKOWIE i okolicach oraz ONLINE.

Jaką wartość dają dzieciom nasze warsztaty dietetyczne?

Maluchy poznają świat przez zabawę. Dlatego nasze zajęcia są ciekawe i atrakcyjne dla dzieci. Proponujemy maluchom aktywności, które rozwijają umiejętności oceny sensorycznej jedzenia, uważnego spożywania potraw, entuzjazmem do odkrywania jedzenia. Zajęcia krok po kroku oswajają maluchy z różnymi produktami, które czasami są dla nich nieznane a przez to przerażające. Dzieci uczą się i ćwiczą podstawowe umiejętności przygotowywania potraw. Dzięki temu świetnie poradzą sobie w kuchni przy samodzielnym przygotowaniu rano śniadania przed pójściem do szkoły czy kolacji wieczorem. W czasie zajęć uczymy się również jakie produkty wybierać w sklepie i jak stać się świadomym konsumentem. Rozmowy o odżywianiu, wspólne gotowanie i jedzenie ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić je do poznawania nowych produktów i smaków.

W ramach warsztatów dzieci:

 • poznają zasady prawidłowego odżywiania
 • odkrywają różnorodne, pełne świeżości i smaku produkty
 • uczą się uważnego jedzenia, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów
 • ćwiczą umiejętności przygotowywania potraw
 • rozwijają swoje słownictwo kulinarne
 • uczą się czego należy jeść najwięcej, czego mniej, a jakich produktów unikać

Nasze warsztaty dietetyczne dla dzieci są inne…

My dorośli często przywiązujemy zbyt dużą uwagę do norm czy ilości składników odżywczych. Dzielimy żywność na zdrową i niezdrową, dobrą i niedobrą. I tego uczymy dzieci. My na warsztatach robimy inaczej. Mówimy o dobrych nawykach żywieniowych zamiast o składnikach odżywczych. Promujemy najważniejsze zasady odżywiania. Udowadniamy dzieciom, że zdrowe jedzenie może być smaczne, kolorowe i różnorodne.

Jak wyglądają warsztaty dietetyczne dla dzieci?

Warsztaty dietetyczne dla dzieci składają się z dwóch części: edukacyjnej i kulinarnej.

W części edukacyjnej dzieci poznają zasady prawidłowego odżywiania. Aby zajęcia były ciekawe, przeplatamy różne rodzaje aktywności, by utrzymać zaangażowanie dzieci i dać im możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach.

W części kulinarnej dzieci przygotowują dania i przekąski o dostosowanym do wieku stopniu trudności. Zadaniem uczestników warsztatów jest przygotowanie potraw zgodnie z instrukcją, z wykorzystaniem swojej kreatywności i pomysłów. Prowadzący pomaga w gotowaniu, podpowiada jak łączyć składniki i opowiada o produktach stosowanych w czasie warsztatów. Następnie odbywa się wspólna degustacja potraw i rozdanie uczestnikom pamiątkowych przypinek.

Przywiązujemy ogromną wagę do jakości produktów. Potrawy przygotowujemy w części z produktów ekologicznych, ze szczególnym naciskiem na produkty niskoprzetworzone i sezonowe warzywa i owoce. 

Warsztaty dietetyczne dla dzieci dostosowujemy do wieku oraz umiejętności dzieci. 

Zajęcia trwają 60 lub 90 minut, w zależności od stopnia trudności przygotowywanych potraw przez dzieci. Dodatkowo potrzebujemy ok. 60 minut przed zajęciami na przygotowanie stanowisk pracy. Po zajęciach sprzątamy po sobie – staramy się zostawić czyste miejsce.

Zajęcia odbywają się w grupach 14-24 osobowych. Warsztaty dietetyczne dla dzieci możemy przeprowadzić w Państwa obiektach, w salach, jak też w terenie oraz podczas zorganizowanych wycieczek lub pikników. Odnajdziemy się w każdych warunkach i w każdej przestrzeni.

Na każde zajęcia organizujemy pełne wyposażenie niezbędne do ich przeprowadzenia (pomoce dydaktyczne, produkty spożywcze, przybory kuchenne, fartuszki dla dzieci).

Bilska jest nam filozofia zero waste. Dlatego staramy się uczyć dzieci niemarnowania jedzenia, poprzez przygotowywanie porcji odpowiednich do zjedzenia. Ograniczamy także produkcję śmieci w czasie warsztatów. Stosujemy naczynia i opakowania wielorazowego użytku lub jednorazowe papierowe.

Na co dzień działamy w Krakowie i okolicach, jednak chętnie wybierzemy się w podróż (głownie dotyczy województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego).

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty na temat zdrowego żywienia z przedszkolakami: Piramida Zdrowego Żywienia | Przedszkole nr 175 w Krakowie.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

„Lekcja zdrowia” zorganizowana z inicjatywy Krajowego Oddziału Wsparcia Rolnictwa | Szkoła Podstawowa w Bibicach.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty dietetyczne dla dzieci „Zboża na talerzu” | Przedszkole w Świątnikach Górnych

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla młodzieży | Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni.

Tematy warsztatów dla dzieci

Propozycje dla przedszkolaków

Talerz przedszkolaka

Talerz przedszkolaka

 Odpowiadamy na dwa kluczowe pytania CO i JAK jemy. Tłumaczymy dzieciom, że ważne jest nie tylko jakie produkty wybieramy, ale też jakimi nawykami żywieniowymi kierujemy się na co dzień.

Dzieci przygotowują: koktajl owocowo-warzywny.

Zdrowe słodycze

Zdrowe słodycze

Dzieci poznają zamienniki cukru tradycyjnego oraz alternatywy sklepowych słodyczy. Rozmawiamy o tym dlaczego nadmiar cukru szkodzi i co możemy zrobić, aby jeść go mniej.

Dzieci przygotowują: kremy czekoladowe à la nutella w dwóch wersjach.

Kuchnia roślinna

Kuchnia roślinna

Przybliżamy dzieciom idee diety planetarnej – korzystnej dla zdrowia i naszej planety. Zajęcia koncentrują się głownie na poznawaniu różnych nasiona strączkowych.

Dzieci przygotowują: wrapy pełne warzyw.

Zboża na talerzu

Zboża na talerzu

Bohaterem zajęć są produkty zbożowe. Porozmawiamy dlaczego warto je jeść i wybierać szczególnie te pełnoziarniste. Pokażemy dzieciom jak robi się mąkę i wspólnie przygotujemy z niej coś smakowitego.

Dzieci przygotowują: pełnoziarniste gofry z owocami.

Woda dla zdrowia

Woda dla zdrowia

Dzieci poznają znaczenie wody dla organizmu. Dowiadują się dlaczego warto unikać słodkich napojów i wód smakowych. Zajęcia mają na celu zachęcić dzieci do picia wody.

Dzieci przygotowują: własne kompozycje wód smakowych.

Uważne jedzenie

Uważne jedzenie

Warsztaty zwracają uwagę dzieciom na sygnały płynące z ciała w czasie przygotowywania posiłków i ich jedzenia. Rozmawiamy o zmysłach, uważności i atmosferze przy posiłkach.

Dzieci przygotowują: warzywne pasty kanapkowe

Propozycje dla starszych dzieci i młodzieży

Warsztat dietetyczny dla dzieci lub młodzieży mogą trwać 60 lub 90 minut, w zależności od preferencji zamawiającej instytucji. Pojedynczy warsztat składa się z części edukacyjnej (ok. 30 minut) oraz części kulinarnej (30 lub 60 minut). Poniżej znajdują się przykładowe tematy do wyboru.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

3 kroki do zdrowego odżywiania

Cel warsztatu: nauczenie dzieci komponowania posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowia.

Będzie mowa o dwóch podstawach zdrowego odżywiania czyli żywieniu oraz nawykach żywieniowych. Dzieci dowiedzą się jak prawidłowo bilansować swoje posiłki, jak zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe na lepsze oraz jak dokonywać właściwych wyborów żywieniowych.

Na zajęciach przygotowujemy: kolorowe owsianki oraz koktajle owocowo-warzywne.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Jak mądrze wybierać?

Cel warsztatu: zwiększenie spożycia korzystniejszych dla zdrowia produktów.

Uczymy dzieci jak czytać etykiety produktów spożywczych oraz jak mądrze robić zakupy. Sprawdzimy ile cukru i soli znajduje się w produktach, które często kupują w sklepie. Dzieci dowiedzą się dlaczego powinniśmy jeść mniej cukru i soli.

Na zajęciach przygotowujemy: ciastka owsiane oraz koktajle owocowo-warzywne.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Uważne jedzenie

Cel warsztatu: zwiększenie świadomości własnego ciała, zwrócenie uwagi na atmosferę przy posiłkach.

Czy towarzystwo telefonu komórkowego przy jedzeniu posiłków to standard? Warsztaty zwracają uwagę młodych ludzi na sygnały płynące z ciała w czasie przygotowywania posiłków i ich jedzenia. Rozmawiamy o zmysłach, uważności i atmosferze przy stole.

Na zajęciach przygotowujemy: makaron z pesto pietruszkowym oraz chałwę.

warsztaty z dietetykiem

Idealne drugie śniadanie

Cel warsztatu: zwiększenie ilości warzyw i owoców w drugim śniadaniu, nauka czytania etykiet i świadomego wyboru produktów spożywczych.

W czasie warsztatu poszukamy nowych sposobów i pomysłów na przygotowanie drugich śniadań do szkoły, zgodnie z zasadami talerza zdrowia. Będziemy czytać etykiety popularnych przekąsek jedzonych przez dzieci i zastanowimy się, jak można je ograniczyć w diecie, na rzecz bardziej korzystnych produktów.

W ramach części kulinarnej dzieci przygotowują: warzywną frittatę oraz trufle z kaszy jaglanej.

 

warsztaty dla dzieci

Jak jeść więcej owoców i warzyw?

Cel warsztatu: zwiększenie ilości warzyw i owoców w posiłkach.

Zgodnie z zaleceniami warzywa i owoce powinny stanowić podstawę naszej diety. Jak to osiągnąć? W czasie warsztatu odpowiemy sobie na pytanie DLACZEGO warto jeść warzywa i owoce oraz JAK jeść ich więcej. Poszukamy nowych sposobów i pomysłów na ich przygotowanie oraz serwowanie w posiłkach. Wspólnie opracujemy plan działania oraz listę „must have” nawyków do wdrożenia w codzienną rutynę.

W ramach części kulinarnej dzieci przygotowują: kolorowe sałatki oraz pralinki orzechowe

warsztaty z dietetykiem

Czy wyglądam wystarczająco dobrze?

Cel warsztatu: zwiększenie wiedzy o zaburzeniach odżywiania.

Warsztaty zwracają uwagę młodych ludzi na problem zaburzeń odżywiania. Poprzez ćwiczenia, wspólnie próbujemy zastanowić się jak wzmocnić pozytywny obraz ciała, poprawić relacje z jedzeniem oraz być bardziej świadomym tego, co się je. Poruszymy temat aktywności fizycznej i jej korzystnego wpływu na zdrowie.

W ramach części kulinarnej dzieci przygotowują: zupę meksykańską z batatami oraz chlebek bananowy.
.

Same jesteśmy mamami…

Jesteśmy mamami dietetyczkami, które łączy pasja do zdrowego stylu życia. Zasady żywienia dzieci znamy nie tylko z teorii, ale także z własnego doświadczenia. Wiemy jak przekonać niejadki do jedzenia nielubianych produktów.

Co mówią o nas klienci?

warsztaty dietetyczne dla dzieci

“Pełne zaangażowanie, posiadana wiedza i doświadczenie prowadzącej pozwoliły na profesjonalny i ciekawy przebieg szkolenia.”

Wiesława Nowosielska, Dyrektor Żłobka nr 19 w Krakowie

“Z pełną odpowiedzialnością polecam innym placówkom warsztaty w zakresie zdrowego odżywiania.”

Małgorzata Grędel, Dyrektor Przedszkola w Ołpinach

“Warsztaty rozbudziły kreatywność oraz ugruntowały pozytywne nawyki żywieniowe w naszej placówce.”

Agnieszka Pawłowska, nauczycielka w Przedszkolu nr 175 w Krakowie

“Warsztaty dietetyczne dla dzieci poprowadzone zostały z wielkim zaangażowaniem. Warsztaty odbywały się w przedszkolu, szkole podstawowej oraz w technikum.”

Agnieszka Mrózek, Koordynator projektu “Zdrowie zaklęte w działaniu”, II edycja BO Województwa Małopolskiego

Cennik

1 warsztat dietetyczny dla dzieci z częścią kulinarną kosztuje 600 zł.
2 lub więcej warsztatów dla dzieci z częścią kulinarną to koszt 500 zł / warsztat w jednej lokalizacji i dniu.

1 warsztat dietetyczny dla dzieci bez części kulinarnej kosztuje 200 zł .
2 lub więcej warsztatów bez części kulinarnej to koszt 150 zł / warsztat w jednej lokalizacji i dniu.

1 warsztat dietetyczny dla dzieci ONLINE kosztuje 150 zł.
1 warsztat dietetyczno – edukacyjny / wykład dla dorosłych kosztuje 300 zł.

Podane ceny są wartościami brutto. Rozliczenie odbywa się na podstawie faktury. Możliwość odroczonej płatności do 21 dni.

Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę warsztatów dietetycznych to napisz do nas!

Zapewniamy

Z

Warsztaty dietetyczne dla dzieci prowadzone przez dietetyka.

Z

Wysokiej jakości produkty spożywcze używane podczas warsztatów, w tym produkty ekologiczne, sezonowe i lokalne.

Z

Degustację potraw przygotowanych przez uczestników.

Z

Pełne wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia warsztatów (m.in. produkty spożywcze, przybory i akcesoria kuchenne, sprzęt AGD, fartuchy ochronne).

Z

Pamiątkowe upominki (przypinki) dla uczestników zajęć.

Z

Świetną zabawę i wartościowo spędzony czas dla dzieci.

A może cykl warsztatów o prawidłowym żywieniu?

Najwięcej korzyści przynoszą dzieciom regularne działania. Placówka, obok rodziny, jest idealnym miejscem do szerzenia idei o prawidłowym stylu życia. Cykl warsztatów dietetycznych dla dzieci to wspaniała inwestycja w zdrowy start w przyszłość dziecka. Warsztaty dietetyczne dla dzieci odbywają się 1 raz w miesiącu. Tematy warsztatów możemy dostosować do programu zajęć przerabianego w danym miesiącu w placówce.

Warsztaty dietetyczne dla dzieci w obiektywie…

Film z zajęć kulinarnych dla dzieci w plenerze | Smakujemy lato w Pszczynie

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty dietetyczne dla dzieci | Dzień Rodzinny w firmie FCA w Tychach.

kreator zdrowia

Gotowanie z dziećmi w czasie warsztatów dietetycznych w plenerze | Smakujemy Lato na Czantorii.

warsztaty dietetyczne dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci | Smakujemy Lato w Pszczynie 2017

warsztaty dietetyczne dla dzieci

“Lekcja zdrowia” zorganizowana z inicjatywy Krajowego Oddziału Wsparcia Rolnictwa | Szkoła Podstawowa w Kasinie Wielkiej

Warsztaty dietetyczne dla dzieci to nasza specjalność.

Zarezerwuj termin już dziś!

  ZOSTAŃ KREATOREM ZDROWIA. Wyślij niezobowiązujące zapytanie 
   

  Imię i nazwisko
  Adres email
  Temat
  ile to jest 7+6=?

  Treść wiadomości